27.augusts


14040082_10205111136816396_2081142861817304614_nSajūtas, ka NOTEIKTI jāaizbrauc šovasar uz Aglonu nedeva mieru jau no pavasara.. Katram savs ceļš ir uz Aglonu un katram ir savs pie Dieva. Es daudz ko no kanoniem nezinu, bet es lūdzu tā, kā jūtu un eju/braucu uz Aglonu vai citu baznīcu ne tikai svētkos vai prieku dienās. Un man ir kluss prieks, ka arī mans puisītis saprot, ko nozīmē baznīciņa. Kad dzīvojām Tullow, regulāri no pastaigām atgriežoties mājās, mazais prasīja iegriezties baznīciņā. Kad izaugs liels – sapratīs, izvēlēsies, jo ticību jau nevar uzspiest, bet tas, ka viņam ir saprašana, ka tas ir kaut kas, kur cilvēkiem rodas miers sirdī un prātā – ir lieliski.  Vakar braucām uz Aglonu. Burvīgās augusta laika ainavas Latgalē. Saules pielietās rudās un vēl nenopļautās rudzu druvas… Lapu dzeltainais iejukums starp zaļajām.. Rudens.. Tas tuvojas. Stārķu kopienas. Klusums Latvijas laukos pēc Īrijas piepilnības /ir – ir pilnāka Īrija, jā/ – ir nepierasts. Aglona sagaida balta un majestātiska /ne jau es viena tā saku./. Bazilikā notika kāzu ceremonija. Iegājām palūgties mēs un paguvām ņemt dalību arī kāzu ceremonijā, šķiet, laimīgi izskatījās jaunais pāris, viesi bija diezgan nopietni.. Bet nu skaisti jau, kad baltas un melns, un rozbaltas rožlapiņas un Mendelsons… un saules pielietais bazilikas laukums sagaida jaunu dzīves posmu uzsākot.

Šoreiz jau puika pazināti pie avotiņa pats mazgāja rociņas, sejiņu /kad bijām pirms gada – tad vēl nesaprata, kāpēc viņam, tīram esot, būtu vēlreiz jāmazgājas:)/.

Augusts mājās. Un Velnezers. Pēc Velnezera – man ir traumēta labā kāja un kreisā roka.. Pašas neuzmanība vai likteņa ironija. Mans mazais puisis bija kā pareģis un kliedza: “Mamma, brauksim mājās, neiesim pie Čertoka!” Pats negāja ne pa kam, bet es tomēr devos uz turieni… Rezultātā – vairākas stundas slimnīcā:).

http://www.aglona.travel/ko-apskatities/dabas-objekti/velnezers-certoks/

http://www.mammadaba.lv/objekti/citi-objekti/53-dienvidlatgales-mezsaimnieciba/114-certoks-jeb-velnezers

 

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s